İade & Değişim

İade Formu

 • Garanti ve İade

  İade koşulları çerçevesinde, siparişinizi size ulaştığı günden itibaren 15 gün içerisinde faturada bulunan iade formunu doldurarak teslim aldığınız kargo firması ie ile “FA Marketim iade adresine”ne ücretsiz (alıcı ödemeli) geri gönderebilirsiniz.

  İade edeceğiniz ürünü, size gönderdiğimiz faturanın üzerindeki iade bölümünü doldurarak, eksiksiz, kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde “FA Marketim iade adresine“ne göndermelisiniz. Basılı faturayı kaybetmeniz durumunda, fatura örneğinizi iletişim bölümünden firmamızdan isteyebilirsiniz.

  İsteğiniz bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendirilir ve iadeniz gerçekleştiğinde size bir bilgi e-postası gönderilir.

  Satın aldığım ürünü farklı bir ürün ile değiştirebilir miyim?

  FA Marketim’den satın aldığınız ürünlerin farklı bir ürünle değişimi yapılamamaktadır. Ancak iade koşullarına uygun olması halinde siparişinizi iade ederek farklı bir ürün satın alabilirsiniz.

  İade edilemeyen ürünler nelerdir?

  Özel istek ve talepler uyarınca üretilen; veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ya da niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan bir ürün söz konusu olduğunda ve genel olarak ürün kullanıldığında ya da kullanılmamış olsa dahi kozmetik, iç giyim ve her türlü kişisel bakım ürünü vb ürünler ambalajından çıkarıldığında iade hakkı kullanılamaz.

  İade edilecek ürün, teslim alınan şeffaf koruma poşeti açılmadan ve orijinal paketi/ kutusu ile geri gönderilmelidir. Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez. Ürün, teslim alındığı hâliyle iade edilmelidir.

  Gönderilen faturanın arka kısmında yer alan ‘Ürün İade Formu’ eksiksiz doldurulmalıdır.

  Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.

  İade edeceğim ürün için kargo ücreti ödeyecek miyim?

  Size ürünleri getiren kargo firması ile gönderdiğiniz hiçbir iade için kargo ücreti ödemezsiniz.

  İade ettiğim ürünün ödemesi ne zaman gerçekleşecek?

  İade ettiğiniz ürünün önce iade koşullarına uygunluğu kontrol edilir. İade işlemi onaylanan siparişlerin, para iadesi yapıldığına dair size otomatik bir bilgi e-postası gönderilecektir ve ürün bedeli ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza iade edilecektir.

  İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

   

Popüler Aramalar: